Середа, 29 листопада 2023 11:05

Технічний звіт

Завдяки звитягам наших воїнів-героїв може продовжуватися активне наукове життя. Так, сьогодні, 28 листопада 2023 року, на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання дослідження історичної науки й викладання предметів громадянської та історичної освітньої галузі в умовах реформування».
У роботі конференції взяли участь науковці з України (Глухів, Суми, Ніжин, Київ, Львів, Харків, Рівне, Хмельницький, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Миколаїв, Запоріжжя, Дніпро тощо), Туреччини (Ніґде), Ізраїлю (Єрусалим). Серед них і викладач КОНОТОПСЬКОГО ІНДУСТРІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ СУМДУ (КІПТ), кандидат історичних наук, Віталій ХОМЕНКО, який підготував доповідь «До питання висвітлення історії Русі у Програмі зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з історії України».
У програмі ЗНО з історії України можна знайти помилки, неточності та недоречні історіографічні конструкції. Відтак, у молодого покоління формується викривлена картина нашої історії. Сучасний стан української науки дозволяє об’єктивно поглянути на минуле, яке потрібно досліджувати виключно на основі скрупульозної роботи з історичними джерелами та зважаючи на той історичний контекст, коли відбувалися ті чи інші події.
Потрібно позбавлятися історичних міфів, накинутих українцям уявлень, визначень, термінів, власних імен, які мають стати частиною історіографічної науки. Варто переосмислити підходи до відображення нашого минулого в програмах, посібниках та підручниках з навчальної дисципліни «Історія України».
Вівторок, 28 листопада 2023 07:43

БАРВИ ЛІТА

Зима за вікном — найчарівніше видовище. Можна насолоджуватися красою зимового пейзажу, але при цьому ані крапельки не сумувати за літом.
Розфарбувати життєвий простір та похмурий настрій яскравими кольорами можна спостерігаючи за прекрасним та насолоджуватися барвами літа у роботах наших студентів. Продовжуючи серію занять, які націлені на зниження тривожності у дітей у цей нелегкий період, було вирішено провести заняття-знайомство з вітражного розпису. Фантазії з кольоровими фарбами, склом,контурами, перш за все націлені на розвиток зорового образу та допомагають відволікти людину від впливу негативних подій. Під час заняття діти експериментували, створювали аналоги вітражних красок за допомогою клею, акрилу, пробували власноруч зробити контур за допомогою шпаклівки та фарби та тестували всі матеріали на власних виробах.
Вівторок, 28 листопада 2023 07:40

СКАЖІМО НАСИЛЬСТВУ- НІ

В рамках Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства" соціальний педагог коледжу Олена ЛОБУРЦОВА провела тренінгове заняття для здобувачів освіти, спеціальностей Соціальна робота та Будівництво під гаслом:"СКАЖІМО НАСИЛЬСТВУ-НІ"
В ході заходу студентська молодь мала можливість напрацювати дієві елементарні інструменти надання професійної допомоги постраждалим особам від домашнього насильства та познайомитися з особливостями роботи з такою категорією клієнтів.
Проблема насильства є досить актуальною і потребує особливої уваги з боку держави, суспільства та кожного з нас.
Понеділок, 27 листопада 2023 06:52

ПАМ'ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО

Україна, одна з найбільших країн Європи, має не лише багату культурну спадщину, а й складну історію, яка залишила глибокий слід у серцях українського народу.
Однією з найтрагічніших сторінок цієї історії є часи Голодоморів, які забрали життя мільйонів людей.
Цього року ми вдруге вшановуємо жертв Голодомору в умовах повномасштабної російської агресії. Ми знову маємо справу з російським імперіалізмом, який і не приховує своїх злочинних намірів: знищити Україну та українську ідентичність. Десятки населених пунктів стерті з лиця землі, тисячі мирних українців стали жертвами обстрілів і бомбардувань, були закатовані й розстріляні. Нині українські воїни, які зупинили навалу і звільнили від ворога безліч міст та сіл, не лише захищають територіальну цілісність і суверенітет України, але і нашу ідентичність, право бути господарями на своїй землі, шанувати власну мову, історію, культуру, героїв.
Напередодні Дня пам'яті жертв Голодоморів з метою вшанування тих, хто загинув у цій трагедії, і увіковічнення пам’яті про події тих страшних років, класні керівники провели виховні години в студентських групах.
Зі здобувачами освіти проговорили про причини та, на жаль, наслідки тих страшних подій для України.
Від наших предків до нас дійшло багато традицій, заснованих саме на їжі: застілля на свята з великим вибором страв, консервування овочів та фруктів, запаси «на чорний день» у підвалах приватних будинків, вирощування великої кількості картоплі як чи не основного продукту. Українці за свою суттю - власники, тому намагаються весь час створювати запаси продовольства.
Українці – щедра нація, тому маємо традицію так само щедро пригощати гостей вдома. Добре це чи погано, важко сказати, але це є результатом нашої історії.
МИ ПОВИННІ ПАМ'ЯТАТИ НЕПОПРАВНІ ПОДІЇ МИНУЛОГО, ЗАРАДИ КРАЩОГО МАЙБУТНЬОГО!!!
23 листопада 2023 року відбулася лекція від к.е.н., доцентки кафедри маркетингу СумДУ Летуновської Н.Є. для студентів ІІ курсу спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» ВСП «Конотопського індустріально - педагогічного фахового коледжу» СумДУ.
Лекція була присвячена використанню маркетингових інструментів у сфері питань промоції здорового способу життя серед населення України. Лекція проводилася в рамках міжнародного освітнього проєкту Jean Monnet Module (Erasmus+) «Healthy Economy and Policy: European Values for Ukraine», спрямованого на поширення європейських цінностей щодо забезпечення здорового розвитку України.
Упродовж лекції говорили про законодавчі особливості протидії поширеності «тютюнової епідемії» серед населення в країнах ЄС та з характерними рисами руху проти тютюнопаління в Україні. Обговорювали сильні сторони законодавчих та громадських ініціатив в Україні, зокрема, цікаво, що Україна входить до списку країн світу з найбільшими досягненнями в сфері антитютюнових інформаційних кампаній у мас-медіа.
Під час лекції були підняті питання соціальної реклами проти шкідливих звичок в Україні та те, наскільки розвинена в нашій державі інформаційна робота серед населення щодо небезпеки куріння. Інтерес серед слухачів викликали приклади маркетингових кампаній щодо протидії поширенню шкідливих звичок.
Дякуємо лектору за цінну інформацію.
Понеділок, 27 листопада 2023 06:47

ПАМ’ЯТАЙМО ТРАГЕДІЮ ГОЛОДОМОРУ!

24 листопада 2023 року до Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О. М. Лазаревського завітали разом зі своїми викладачами, ХОМЕНКОМ Віталієм та ВЄТРОВОЮ Ольгою, студенти КОНОТОПСЬКОГО ІНДУСТРІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ СУМДУ (КІПТ).
Працівники музею нагадали учасникам заходу про День пам’яті жертв Голодомору, який цього року припадає на 25 листопада, розповіли про історію цього пам’ятного дня та висвітлили питання причин, обставин та наслідків Голодомору-геноциду. Студенти прослухали лекцію, у якій акцентувалася увага на особливостях Голодомору на Конотопщині. Також було переглянуто відеоролик «Голодомор як відповідь на селянські повстання».
Геноцид українського народу 1932-1933 рр. був здійснений російським сталінським більшовицьким режимом. Маємо вшановувати пам'ять про українців, які загинули внаслідок штучного голоду!
Сторінка 1 із 235