ДО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ

З нагоди Дня рідної мови студенти першого курсу були запрошені на тематичну лекцію «Російські міфи про українську мову під час повномасштабного вторгнення», що проводила викладач коледжу, Галина Хоменко, за матеріалами Центру протидії дезінформації та Уповноваженого із захисту державної мови. Російська пропаганда активно веде інформаційну війну для спотворення іміджу України, зокрема применшуючи значення її національної мови. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну путінська пропагандистська машина почала активніше вигадувати фейки щодо української мови.
Утиски та спроби знищення нашої мови відбувалися упродовж століть, але вона випросталась і зараз активно розвивається. Проте, за нею тягнеться шлейф стереотипів та міфів, які виникли внаслідок політики лінгвоциду української мови. Щоб позбутися їх, варто пам’ятати, що українська мова пройшла нелегкий шлях розвитку, і тільки від нас самих залежить її подальший розвиток. Тож плекаймо і шануймо українську мову! Адже це ознака нацональної ідентичності. Бо, як писала Ліна Костенко: "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову".