ДОСЛІДЖУВАТИ МИНУЛЕ СВОГО РІДНОГО КРАЮ НЕМОЖЛИВО БЕЗ ВИВЧЕННЯ ІСТОРИЧНИХ ДЖЕРЕЛ

Історики, краєзнавці та мешканці нашого міста отримали черговий неоціненний подарунок від Почесного громадянина Конотопа, мецената Євгена Сура. З 2022 р. почала видаватися книжкова серія «Спадок Гетьманщини. Конотопщина козацька», метою якої є публікація архівних документів з козацької історії краю. Першою книгою стали «Ревізії Конотопської сотні 30-40-х рр. XVIII ст.». Наразі маємо вже другий том серії – «Місто Конотоп у матеріалах Генерального Опису Лівобережної України 1765–1769 років», до якого увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства. Упорядником обох книг став чернігівський історик Олександр Тригуб.
Презентацію другого тому у Конотопі провели Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» спільно з благодійним фондом «Спадок Гетьманщини». У ній взяли участь науковці, краєзнавці, освітяни з Конотопа, Батурина, Ніжина, Чернігова, Києва, представники ЗСУ й громадськості.
Перед учасниками заходу, серед яких були й представники нашого коледжу, виступив з промовою меценат видання Євген Сур. Також слово мали директор навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості, священник ПЦУ і громадський діяч, уродженець Конотопа Георгій Коваленко, речник Генерального штабу Збройних Сил України, історик і політолог Андрій Ковальов, краєзнавець, почесна голова конотопського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Зоя Шалівська.
Учасники презентації також відвідали музей «Спадок Гетьманщини. Місце пам’яті Конотопа», який був створений в унікальній історичній хаті козацької родини Зимовців, збудованій у 1861 році.