АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ

Триває акредитація освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти в Сумській області.
Акредитація ОПП "Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів" зі спеціальності "Автомобільний транспорт" у Відокремленому структурному підрозділі Конотопського індустріально-педагогічного фахового коледжу Сумського державного університету відбувається відповідно до наказу Державної служби якості освіти України за зверненням Сумського державного університету.
Любов КОЛОМІЄЦЬ, головна спеціалістка відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти управління Державної служби якості освіти у Сумській області, член експертної групи, відвідала заклад освіти з метою уточнення даних, вказаних у документі про результати самооцінювання, опитування представників зацікавлених сторін про освітньо-професійну програму та освітню діяльність закладу освіти за цією програмою.
✅Варто зазначити, що акредитація освітньо-професійних програм – це не перевірка закладу фахової передвищої освіти, а оцінювання, яке передбачає вдосконалення освітньо-професійних програм, допомога у визначенні їх сильних і слабких сторін.
✅Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 01.07.2021 № 749 акредитаційна експертиза передбачає:
✔вивчення експертною групою результатів самооцінювання, а також інших документів та інформації, що стосуються освітньо-професійної програми і освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою;
✔виїзд члена експертної групи з числа представників територіального органу Державної служби якості освіти до закладу освіти з метою:
уточнення даних, вказаних у документі про результати самооцінювання, опитування представників заінтересованих сторін про освітньо-професійну програму та освітню діяльність закладу освіти за цією програмою,
формування рекомендацій, під час якого можуть проводитись індивідуальні співбесіди, інтерв’ю, фокус-групи (представників керівництва закладу освіти, педагогічних (науково-педагогічних) працівників, представників органів студентського самоврядування, здобувачів фахової передвищої освіти, випускників, роботодавців та ін.);
✔складання звіту експертної групи про результати акредитаційної експертизи.
?Нагадуємо, під час дії запровадженого в країні воєнного стану процедура акредитації освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2022 № 338 «Деякі питання акредитації освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти в умовах воєнного стану» https://bit.ly/3IpRmI0 та наказу Міністерства освіти і науки України від 01.07.2021 № 749 «Про затвердження Положення про акредитацію освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти»