План заходів профілактики та попередження суїцидальної поведінки серед здобувачів освіти на 2023-2024 н.р.

Цільова аудиторія

Прим.

Діагностика

1

Психологічна та педагогічна діагностика суїцидальних тенденцій.

- Спостереження, звернення уваги педагогів на фактори ризику: спадковість; вербальна і фізична агресія; висока конфліктність у спілкуванні; прагнення до домінування або орієнтація на залежність; ізоляція або неприйняття однолітками; різкі зміни в поведінці; низький або високий IQ; неадекватна самооцінка; несприятливе сімейне оточення; психотравматичні події (смерть близької людини, міжособистісний конфлікт, поганий вчинок, погані стосунки у сім‘ї тощо); алкоголізм і наркоманія, асоціальний спосіб життя;

-         Соціометрія;

-         Малюнкові  тести  ДДЛ  і  «Моя сім‘я».

-         Методика Шуберта «Діагностика ступеня готовності  до  ризику».

-         Модифікований  опитувальний  для  ідентифікації  типів  акцентуацій характеру  в  підлітків  (О.  Лічко,  С.  Подмазін).

-           Карта виявлення ризику  суїцидальності                          В.  Прийменко.

-         Тест  на  виявлення  суїцидальних  намірів  (Н.  Шваровська,  О.Гончаренко, І.  Мельникова).

Здобувачі освіти   І-ІV курс

Протягом року

Практичний психолог, соціальний педагог, викладачі,

кл. керівники

Просвіта та профілактика

2

Проведення циклу бесід про цінність особистості і сенс життя:

«Я - це Я», «Я маю право відчувати і виражати свої почуття», «Невпевненість у собі», «Конструктивне вирішення конфліктів», «Підліток і дорослий»,   «Спілкування з дорослими», «Спілкування з однолітками», «Спілкування з однолітками протилежної статі», «Основні проблеми підліткового віку», «Стрес і депресія»

Студенти І-ІV курсу

Практичний психолог,  соціальний педагог,

кл. керівники

3

Година психолога «Моє унікальне»

-Проведення лекторію  «Безпека спілкування в Інтернеті»;

І-ІІ курс

Вересень-жовтень

4

Просвітницькі заняття за програмою Радченко Ю.В. Програма з профілактики суїцидальної поведінки підлітків «Ти - цілий світ»

І-ІІ курс

5

Робота електронної скриньки «Скриньки довіри»

Консультування

6

Індивідуальні та групові консультації для студентів, батьків, викладачів з питань запобігання та  протидії суїцидальних проявів в студентському середовищі.

Навчання  керування емоціями, зняття м‘язового й емоційного напруження;

•        навчання конструктивних поведінкових реакцій у проблемних ситуаціях (тренінг проблемно-вирішальної поведінки;

•        розвиток позитивної самооцінки цінності особистості;

Корекція

7

Заняття за корекційною програмою «Ти цілий світ» Автор: Радченко Ю.В.

За запитом

8

Виступити на батьківських зборах «Формування життєвих цінностей молодої людини, життя, як найвища цінність».

3. Рекомендації для педагогів та батьків з профілактики суїцидальних станів.

4. Провести психолого-педагогічний семінар, консиліум з тем:

5.«Емоційні розлади у підлітків. Як підняти соціальний статус студента в групі».

6.«Індивідуальний стиль викладача. Вибір адекватних методів педагогічної дії».

Вересень-травень

За запитом