ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ВСП «КОНОТОПСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СУМДУ»

Одним із завдань психологічної служби 2022-2023 н.р. було запроваджено систему підтримки.

Під час війни психологічна служба коледжу виконує низку важливих ролей для підтримки студентів, викладачів та інших членів коледжу. До проекту «Завжди поруч» долучилися 47 осіб. Матеріали роботи практичного психолога розміщені на сайті коледжу. В цьому навчальному році для студентів були розроблені рекомендації:

• Як підвищити самооцінку?
  • Як позбутися комп’ютерної залежності?
  • Що таке стрес? Профілактика стресу.
  • Конфлікт. Що робити, якщо до тебе ставляться не справедливо?
  • Як поводити себе під час іспиту?
  • Як підготуватися до МПТ?
  • Як успішно скласти сесію?
  • Підготовка до тестування студентів в період сесії.
  • Психологічна підготовка до публічного виступу.
  • Життєві цінності особистості.
  • Рекомендації щодо попередження насильства серед дітей на учнівської молоді.
  • Відповідальність за булінг.
  • Як не потрапити під вплив субкультур.
  • Як вести себе на співбесіді при працевлаштування.
  • Як написати резюме.
  • Психологічні рекомендації при написанні курсової роботи та інші матеріали, які розміщені на сайті коледжу в розділі «Рекомендації для студентів».

В розділі «Поради викладачам»:

• Вісім порад про те як мотивувати студентів до навчання.
  • Антибулінгова програма (ознаки булінгу в постраждалих дітей та дітей кривдників).
  • Імідж навчального закладу, формування та перспективи.
  • Особливості роботи педагога з обдарованою молоддю.
  • Психолого-педагогічні особливості, становлення і розвитку психологічної компетентності викладача.
  • Практичні поради. Принципи педагогічної творчості викладача.
  • Рекомендації по профілактики професійного вигорання педагогів.
  • Професійна спрямованість викладача. Педагогічні здібності. Професіограма.
  • Що таке мобінг і як його уникнути.
  • Рекондації. Як подолати конфлікти в педагогічному колективі.
  • Первинна профілактика девіантної поведінки молоді.
  • Розроблені рекомендації доведені до педагогів на педрадаї, семінарах, адмінрадах, індивідуальних консультацій викладачів.
  • Поради для батьків.
  • Як говорити з дітиною на тему булінгу.
  • Як підтримати свою дитину.
  • Як перемогти фобії.
  • Підготовка до МПТ.
  • Безвихідних ситуацій не буває.
  • Поради батькам щодо безпечного використання мережі інтернету.
  • Поради батькам щодо підготовки дітей до іспитів.
  • Особливості вихованні обдарованих дітей.
  • Рекомендації надані батькам надані при індивідуальних та групових консультаціях та на батьківських зборах.

З метою вивчення індивідуально-психологічних особливостей здобувачів освіти психолог проводить діагностику в академічних групах (індивідуальну та групову, діагностику викладачів та батьків).

Основною метою психологічної діагностики є збір об’єктивних даних про психологічний стан клієнта, з метою розуміння їх проблем та можливості надання допомоги. Основні методи, які використовуються для діагностики – це тестування, анкетування, спостереження, проективні методики. Результати проведеної діагностики презентуємо на педрадах, СПДК, адмінрадах. Отримана інформація з психологічної діагностики може бути корисною для студентів, викладачів, батьків.

Методики та планування діагностики мають відображення в плані роботи практичного психолога. Психологічна діагностика в коледжі допомагає покращити якість психологічної підтримки студентів,  розробити  програму індивідуального супроводу та допомогти студентам ефективно адаптуватися до навчання під час війни при дистанційній  та змішаній формі навчання. В індивідуальних та групових діагностиках прийняли участь близько 620 студентів та 60 викладачів.

Протягом року практичний психолог провела тренінгові навчання за різними напрямками спрямування:

• Розвиток особистості – цей тип тренінгів спрямований на підвищення самоусвідомлення; розвиток особистих навичок; розвиток лідерських якостей; самооцінка; позитивна психологія; саморегуляція.
  • Міжособистісні відносини – ці тренінги спрямовані на поліпшення комунікативних навичок, розвиток емоційного інтелекту, розуміння міжособистісних відносин і побудова здорових стосунків.
  • Стрес-менеджмент і релаксація – тренінги з цієї тематики надають інструменти для ефективного керування стресом, зменшення тривого і розслаблення. Вони можуть включати практики медитації, дихальні техніки, методи розслаблення те стрес-менеджменту.
  • Тренінги для подолання тривоги та депресії – вони включають когнітивно-поведінкові техніки.

В рамках реалізації програми  «Діти та війна» навчання «технік зцілення», програма була реалізована для студентів перших та других курсів.

Курс з психолого-емоційної підтримки був реалізований для студентів старших курсів «Першої психологічної допомоги». Матеріали проведення тренінгів мали відображення на сайті коледжу, фейсбуці та інших соціальних мережах. До тренінгових занять залучилось 475 здобувачів світи.

В навчальному закладі постійно проводяться тематичні години психолога за запитом класних керівників, тиждень психологія та тиждень толерантності.

Практичний психолог                            Світлана КАЛИНКІНА