Лабораторія Фізики

На лабораторних заняттях з Фізики застосовуються практичні методи навчання для безпосереднього пізнання дійсності, поглиблення знань, формування вмінь і навичок.

Лабораторні роботи — це  вивчення природних явищ за допомогою спеціального обладнання. Вони є одним із видів дослідницької самостійної роботи студентів, що здійснюються за завданням викладача в лабораторії, де є необхідне обладнання (прилади, столи, витяжні шафи та ін.). Така робота сприяє поєднанню теорії з практикою, виробленню вмінь працювати з приладдям, опрацьовувати, аналізувати результати вимірювань і науково обґрунтовано оцінювати їх.  Виконання лабораторних робіт сприяє поглибленню знань з певного розділу фізики, набуттю нових знань, ознайомленню з сучасною експериментальною технікою, розвитку логічного мислення. Лабораторні роботи мають також важливе виховне значення, оскільки вони дисциплінують, привчають студентів до самостійної роботи, прищеплюють навички лабораторної культури та вмінню командної роботи.

Лабораторія забезпечена необхідним обладнанням, стендами та приладами: амперметри, вольтметри, автотрансформатори, трансформатор трифазний, авометр, магазин опору, реостат, випрямляч, діапроектор ЛЕТІ, осцилограф, генератор сигналів, ваги навчальні, калориметр, стрілки магнітні, макети:

• вивчення пружного і непружного ударів;
  • визначення теплоти плавлення металу;
  • визначення коефіцієнта в’язкості рідини.

Відповідно до навчальної програми виконуються такі лабораторні роботи:

Студентами першого курсу (загальноосвітня підготовка):

• Визначення прискорення тіла у рівноприскореному русі
  • Вимірювання сил
  • Вимірювання та визначення вологості повітря
  • Перевірка закону Бойля-Маріотта
  • Визначення коефіцієнта поверхневого натягу рідини
  • Визначення ЕРС і внутрішнього опору джерела електричної енергії
  • Дослідження явища електромагнітної індукції
  • Виготовлення маятника й визначення періоду його коливань
  • Визначення показника заломлення скла
  • Спостереження неперервного і лінійчатого спектрів
  • Дослідження електричних кіл
  • Визначення довжини світлової хвилі
  • Визначення прискорення вільного падіння за допомогою маятника

Студентами другого курсу  технічних спеціальностей «Інженерія програмного забезпечення», «Будівництво та цивільна інженерія», «Автомобільний транспорт», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та спеціальності «Професійна освіта» за всіма спеціалізаціями:

• Організація лабораторного практикуму. Правила безпечної роботи. Теорія похибок
  • Експериментальне вивчення пружного і непружного ударів
  • Визначення густини твердого тіла
  • Визначення коефіцієнта в’язкості рідини методом Стокса
  • Дослідження маятників
  • Визначення температури і теплоти плавлення металу
  • З’єднання конденсаторів
  • Вивчення електронного осцилографа
  • Дослідження вакуумного діода
  • Додавання електричних коливань (напруги)
  • Визначення швидкості і довжини електромагнітної хвилі
  • Вивчення залежності потужності випромінювання твердого тіла від температури
  • Дослідження фотоелементів із внутрішнім фотоефектом

Лабораторія фізики  знаходиться на третьому поверсі в аудиторії 306 (праве крило із входу).

Інструктаж на робочому місці

Вивчення будови установки

Робота з обладнанням

Виконання дослідів на лабораторній роботі