Психологічні поради щодо самоорганізації студентів до дистанційного навчання

Дистанційна форма освіти стала викликом для всіх учасників освітнього процесу – викладачів, студентів і батьків.
Усі виявилися морально і психологічно не готовими тривалий час працювати в такому форматі.
Але карантин може стати найкращим часом для формування у студентів низки життєвих компетенцій, в тому числі самоорганізації.
А для батьків, карантин – момент, так би мовити, наочно побачити недоліки виховання студентів.
І в той же час класна можливість проводити з ними більше часу та допомагати.

Перше, що можуть і повинні зробити студенти, якщо хочуть бачити позитивні результати, — правильно організувати свій робочий час. Тобто скласти режим дня і покроково його виконувати.

На новий рівень повинні вийти довіра до студентів, з одного боку, і контроль батьків, з іншого.
Особливо в частині термінів виконання завдань.

На дистанційному навчанні ще більше зросла роль взаємодії між студентами, викладачами бо від рівня успіху комунікацій залежить, чи досягнуть усі учасники освітнього процесу очікуваних ними результатів.

Навчання з використанням дистанційних технологій – так, виклик.
Але давайте в цьому бачити позитив.
Адже саме зараз, під час карантину, ми можемо допомогти студентам в двох основних напрямках – самоорганізації та знаходженні мотивацій для навчання.