Людино-машинний інтерфейс

Мета дисципліни. вивчення дисципліни є формування у студентів теоретичних знань про сучасні концепції, методи і засоби створення інтерфейсів прикладного програмного забезпечення інформаційних систем та практичних навичок з їх реалізації на базі різноманітних сучасних програмних засобів.

Предметом вивчення дисципліни є людино-комп’ютерна взаємодія.

Завданням навчальної дисципліни навчити студентів проектуванню користувацького інтерфейсу з урахуванням вимог користувача, правил ергономіки за умови ефективної роботи системи та надати основні навички по створенню такого інтерфейсу.

Задачі вивчення курсу полягають у формуванні в студентів:

знань:

• принципів людино-машинної взаємодії;
  • ергономічних вимог до кожного компоненту системи "людинамашина-середовище" (ЛМС): людини-оператора, технічних засобів, робочих місць, виробничого середовища;
  • прийомів розробки та оцінки інтерактивного програмного забезпечення, орієнтованого на людину;
  • методів формалізації і моделювання роботи користувача з ЛМС; - засобів створення GUI і UI-середовища програмування;
  • основних напрямів ергономічної стандартизації в системі управління якістю продукції.

умінь:

• будувати та описувати взаємодію людини з комп’ютерним середовищем в заданій предметній області;
  • користуватися елементами управління діалогом;
  • користуватися середовищами проектування інтерфейсу користувача;
  • оцінювати інтерфейси, використовуючи евристичне оцінювання і методи спостереження за користувачем;
  • проводити прості формальні експерименти з оцінки ергономічних гіпотез;