Основи систем автоматизованого проектування

Мета: формування у студентів знань про основи функціонування САПР і навичок роботи з системами автоматизації інженерної діяльності:
1. Дати уявлення про основи комп'ютерних технологій вирішення задач проектування.
2. Формування у студентів практичних навичок оформлення креслень різних типів, зображень елементів архітектурної та містобудівельної графіки із застосуванням сучасного програмного забезпечення.

Завдання дисципліни: вивчення теоретичних основ та засобів автоматизації оформлення будівельних креслень і елементів архітектурно-будівельної графіки, основних програмних систем для оволодіння характерними прийомами та навичками технології інженерного проектування з використанням персональних ЕОМ.

Зміст дисципліни:

Розділ 1. Основні відомості про проектування. Основні принципи роботи в середовищі  “AutoCAD

Тема 1.1. Основні поняття про САПР. Основні етапи та стадії процесу проектування. Моделі життєвого циклу (ЖЦ)

Тема 1.2. Структура і способи виконання САПР. Класифікація САПР. Тенденції розвитку

Тема 1.3. Способи представлення графічної інформації в ЕОМ. Підходи і методи проектування.

Тема 1.4. Налаштування робочого середовища документа. Команди програми. Панель властивостей. Прив'язки. Стилі. Команди панелі Геометрія. Команди панелі. Редагування.

Тема 1.5. Команди панелі. Розміри. Команди простановки позначень. Команди введення текстової інформації. Команди введення спеціальних символів

Тема 1.6. Креслення загального виду, складальне креслення. Специфікація

Розділ 2. Послідовність комп'ютерної побудови плану будівлі.

Тема 2.1 Побудова координаційних осей. Сітка прямих координаційних осей.

Тема 2.2. Побудова елементів будівлі.

Тема 2.3. Постановка розмірів на плані будівлі. Нанесення позначень на креслення.

Тема 2.4. Побудова розрізу та фасаду будівлі. Друкування креслень.

Огляд сучасних САПР.

Розділ 3. Виконання проектів у середовищі ArchiCAD

Тема 3.1. Налаштування робочого середовища ArchiCAD. Основні принципи роботи.

Тема 3.2.Побудова 3D моделей засобами ArchiCAD.