Електричні вимірювання

Мета: набуття студентами знань загальних відомостей про метрологію та електричні вимірювання, принципів побудови електровимірювальної техніки та метрологічного забезпечення в галузі електроенергетики, формування у студентів здатності застосування на практиці методів вимірювання параметрів окремих електричних сигналів та параметрів електричних кіл, використання засобів вимірювальної техніки, обрахунку похибок вимірювань та встановлення результату вимірювань.

Завдання: дати знання основних відомостей про основи метрології, про методи електричних вимірювань різних величин, про прилади які використовуються для вимірювання різних фізичних, електричних і неелектричних величин, про принцип дії електровимірювальних приладів різних систем, їх параметри, основні конструкції та матеріали з яких вони виготовляються. Сформувати знання особливостей роботи електровимірювальних приладів, принципу їх дії, уміння правильно вибирати прилади відповідно до умов і вимог вимірювання.

Предмет: методи вимірювання, принципи побудови електровимірювальної техніки та метрологічне забезпечення в галузі електроенергетики.

Зміст дисципліни розкривається в темах:

1. Терміни та визначення у метрології.
  2. Класифікація похибок та класи точності вимірювання
  3. Міри основних електричних величин
  4. Аналогові електромеханічні прилади.
  5. Електричні вимірювальні кола.
  6. Перетворювачі струмів і напруг
  7. Реєструючі прилади
  8. Електронні вимірювальні прилади
  9. Цифрові вимірювальні прилади
  10. Вимірювання струмів і напруг
  11. Вимірювання параметрів електричних кіл
  12. Вимірювання потужності та енергії
  13. Вимірювання коефіцієнта потужності, кута зсуву фаз, частоти.
  14. Вимірювання магнітних величин.
  15. Загальні відомості і характеристики первинних вимірювальних перетворювачів
  16. Електромеханічні і теплові перетворювачі