Неформальна освіта

Tuesday, 06 February 2024 12:00

НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА

Written by

У ВСП «Конотопський індустріально-педагогічний фаховий коледж СумДУ» з метою урегулювання порядку та процедури визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті здобувачами освіти, розроблено та затверджено Положення про порядок визнання результатів неформальної  та формальної освіти

Відповідно до Положення, право на визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті поширюється на здобувачів усіх рівнів фахової передвищої освітиВизнання результатів навчання у неформальній освіті розповсюджується лише на обов’язкові навчальні дисципліни навчального плану освітньо-професійної програми

Здобувач освіти звертається із заявою на ім’я завідувача відділенням з проханням про визнання результатів навчання, набутих у неформальній освіті. До заяви додаються відповідні документи (сертифікати, свідоцтва, посилання тощо), що визначають тематику, обсяги та перелік результатів навчання, набутих під час неформального навчання, а також результати контролю.

Положення про порядок визнання результатів неформальної  та формальної освіти


Корисні посилання на онлайн курси, що стануть у нагоді...

 Prometheus.png

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси.  Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS.

 

 Coursera.png

На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри. 

 

 

 EdX.png

Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп’ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати. 

 

 

 Udacity.png

Більшість курсів Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу. Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «BankofAmerica», соціальною мережею Facebook та іншими.