Рекомендації для студентів як подолати стрес

*«Як змусити себе поїсти» та «як перестати заїдати стрес». Відповідь одна на обидва запитання: подбати про гормони.*

Дофамін - це гормон радості.

• Порадуйте себе смачненьким в обмеженій кількості.
  • Робіть ритуали турботи про себе — самомасаж, або попросіть своїх близьких або рідних, щоб допомогли вам розслибитися.
  • Дотримуйтесь правил нормальної гігієни.
  • Регулярні водні процедури, а також догляд за зубами дасть вам багато позитивних емоцій.
  • Довге розчісування волосся дає можливість, за рахунок посиленої мікроциркуляція крові, зняти емоційне напруження.
  • А просто полежати на улюбленому ліжку і відпочити дасть вам сил і енергії.
  • Не забувайте про збалансований раціон харчування. Споживайте як зенлень, так і м'ясо та рибу.

Та дофамін деколи може зіграти з нами злий жирт. А саме: переїдання від нагороди себе їжею, заповнення нею порожнечі, пригнічення, тривоги.
Тут варто пам'ятати, що їжа — це паливо, а не антистрес. Уважно слідкуйте за тим, що і як ви вживаєте протягом дня.
Не забувайте хвалити себе навіть за маленькі успіхи! Мотивуйте себе до більших перемог та досягнень.

Серотонін не дарма називають стабілізатором настрою.

Але в стресових ситуаціях для стабілізації емоційного фону рекомендовано вживати продукти, які будуть підвищувати рівень цього гормону.
Лосось, горіхи, шпинат, молоко, зернові та бобові, яйця та м'ясо птиці допоможуть вам привести в норму рівень серотоніну.

Медитація.
Покращення та стабілізація емоційнийного стану людини досягається використанням практик медитації. Доведено 1000 разів, що йога якнайкраще допомагає людині буди в гармонії із собою та зовнішнім світом.

Аеробне навантаження:

• зарядка,
  • присідання,
  • активна ходьба,
  • просто повільна прогулянка на природі.

Але думками бути не у новинах, а разом із температурою, вологістю, вітром. Спостерігайте, вивчайте, дивіться як гарно, природа неймовірна, хоч п'ять хвилин на день.

Не забувайте робити Дихальні вправи. Стабілізація артеріального тиску, зняття рівня тривожності, вихід зі ступору та панічної атаки - це лише невеликий перелік ефективного використання дихальних вправ.
Ендорфін. В народі цей гормон називають природним знеболюваним.

• Сміх.
  • Аромамасла.
  • Зелений чай, трави.
  • Гіркий шоколад, ваніль.
Допоможуть вам легше перенести стресову ситуацію

Окситоцин.
  •  Просто обійнявши близьку людину, або навіть потримати когось за руку (обійняти себе теж можна), ви як енергетично підтримаєте себе і того, хто поруч, так і на тактильному рівні покажете свою підтримку.
  •  Проводьте якомога більше часу з дітьми, сім'єю, домашніми тваринами. Саме зараз всім необхідно відчувати підтримку та турботу родини.
  •  Не забувайте говорити компліменти. Адже це один з найкращих стимулятор для покращення настрою.

Мелатонін.
Не забувайте відпочивати! Адже саме гарний сон забезпечить вам найкраще відновлення.⠀
  • Найкращий час для сну з 22-00 до 23:30, будьте в цей час в ліжку, і ви зможете дуже ефективно відпочити. Та пам'ятайте, що важливіше просто висипати норму 6-8 годин. Важливо, щоб добова норма сну була дотримана, саме тому, скористайтеся вільним часом вдень та поспіть лишню хвилинку. Лікарі радять відпочивати у повній темряві, прохолоді, бажано під важкою ковдрою.
  • Знизьте світлове навантаження після заходу сонця. Вимкніть лишнє освітлення та переведіть гаджети в нічний режим. Цим ви дасьте змогу відпочити очам від навантаження, а також зекономите електроенергію.
  • Не забувайте, що вживання алкогольних напоїв чи кави увечері не рекомендовано не тільки лікарями, але й психологами. Вони не тільки порушують координацію, збільшують артеріальний тиск, але й збуджують нервову систему, а слідом і емоційний стан.

Будьте здорові!

Турбуйтесь за себе, своє здоров'я, та здоров'я своїх близьких!