Заняття з елементами тренінгу «Протидія булінгу»

Завдання: ознайомити з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; сформувати знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.

Структура заняття

изображение viber 2021 12 09 08 53 07 861

• Привітання. Мета та завдання тренінгу. Оголошення правил тренінгу

Час – 15 хвилин

• Поняття насильства

Час – 15 хвилин

Форма роботи: вправа «Казка про Скріпку», перегляд презентації РР (слайд 2)

Матеріали: мультимедійний проектор, коробка скріпок

Вправа «Казка про Скріпку» (додаток 1)

Тренер  розповідає  учасникам казку про  Скріпку. Наприкінці   казки   тренер проводить асоціацію стану Скріпки з впливом проявів насильства до людини.

Обговорення: Можемо ми повернути Скріпку в попередній стан? Чому ні? Як вплинули прояви насильства на стан Скріпки?

Опрацювання поняття «насильство». Перегляд презентації РР (слайд 2), обговорення з акцентом на важкі, довготривалі наслідки впливу насильства на всіх учасників.

• Введення в тему булінгу

Час – 10 хв.

Форма роботи: перегляд відео «Соціальна реклама. Протидія булінгу», обговорення, перегляд презентації РР (слайд 3)

Інформація тренера.

Перегляд відео «Соціальна реклама. Протидія булінгу». Режим доступу https://www.youtube.com/watch?v=E3-G3Tns6qo

изображение viber 2021 12 09 08 53 09 408Обговорення питання : Які відчуття у вас викликає переглянута ситуація? Чи порушує вона права дитини? Які? Чи стикалися ви з такими проявами в своєму житті? Відео показує ситуацію в школі, а чи трапляються схожі ситуації в університеті? Якщо відповідь «ні, в університеті такого вже не трапляється», можна обговорити питання транформації проявів булінгу: Можливо в університеті прояви насильства просто виглядають інакше?.

• Поняття булінгу. Форми булінгу

Форма роботи: перегляд презентації РР (слайд 3-5), обговорення,

Інформація тренера.

Така ситуація отримала назву «Булінг». Опрацювання поняття «булінг» та видів булінгу (перегляд презентації РР (слайд 3-5)).

• Цитати відомих людей

Час – 15 хв.

Форма роботи: робота в групах, обговорення, перегляд презентації РР (слайд 6)

Матеріали: мультимедійний проектор, додаток 2

Інформація тренера. Тренер об’єднує учасників в групи та пропонує опрацювати цитати відомих людей та відповісти на запитання «Як ви розумієте ці висловлювання» (додаток 2).

• Правила студентського колективу для уникнення булінгу (вироблення правил поведінки та створення пам’ятки)

Час – 25 хв.

Форма роботи: робота в групах, презентація роботи, обговорення, перегляд презентації РР (слайд 7, 10, 11)

Матеріали: мультимедійний проектор, листи фліпчарту, маркери, роздатковий матеріал

(слайд 10,11)

Інформація тренера.

изображение viber 2021 12 09 08 53 09 881Тренер об’єднує учасників в 4 групи та пропонує виробити правила уникнення булінгу.

Завдання написати «Правила студентського колективу для уникнення булінгу» 1 група. Правила уникнення фізичного булінгу

2 група. Правила уникнення психологічного булінгу 3 група. Правила уникнення економічного булінгу

4 група. Правила уникнення кібербулінгу

• Поради «як уникнути проявів булінгу»

Форма роботи: перегляд презентації РР (слайд 8-9), обговорення

Матеріали: мультимедійний проектор

Інформація тренера. Презентації РР (слайд 8-9)

• Підведення підсумків заняття

Казка про Скріпку

Інструкція: під час розповіді, з канцелярської скріпки роблять певні фігурки

• Жила-була дівчинка-скріпочка. Вона була дуже життєрадісна, весела, товариська дівчинка. (Просто скріпка)
  • Одного разу однокласники дали їй образливе прізвисько. І у неї виникло запитання «Чому?». (Знак питання)
  • Іншого разу вона знайшла свій портфель в шкільному туалеті і дуже засмутилася. (нижня посмішка)
  • Після закінчення уроків скрипочка вийшла погуляти на подвір’я, де інші дівчата почали чіплятися до неї, ображати та дали її стусана (Знак оклику). І скріпочка подумала, що їй робити? Хто її захистить? (Знак питання)
  • Але, все рівно, вона часто згадує той момент, коли її ніхто не ображав і хоче, щоб все була як раніше (зробити смайлік)

Спробуйте зробити скріпочку такою, як вона була раніше.

ЦИТАТИ відомих людей

Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною. (Сааді (роки життя 1181-1291) - персидський поет )

Байдужість   –   це   найвища   жорстокість.  (М.   Уілсон   –   американський письменник)

Жорсткість і боязкість – одного поля ягоди. (І. Шевелев – російський письменник)