Складність і багатогранність виховної роботи  в коледжі зумовлює необхідність її глибокого аналізу і продуманого планування. Саме тому актуальною проблемою першого методичного об’єднання класних керівників в новому навчальному році стали методичні рекомендації до розробки плану виховної роботи класного керівника в навчальній групі. В процесі обговорення найбільш актуальними стали питання структури плану  виховної роботи, розробки ієрархії виховних цілей, підбору тематики виховних заходів відповідно до завдань напрямків виховання та технології виховного впливу.

План виховної роботи класного керівника повинен бути підсумком колективної спільної творчості, пошуку педагогів і студентів, результатом тісної взаємодії в процесі планування. Реальний, змістовний план виховної роботи дозволить класному  керівнику визначити оптимальні шляхи  і способи педагогічного впливу на колектив студентської групи і на кожного зокрема, забезпечить можливість конкретизувати завдання виховання, враховуючи рівень вихованості студентів.