Практичне заняття

Витяг з "Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах".

3.5.1.      Практичне заняття — форма навчального заняття, при якому викладач організує детальний розгляд студентами окремих теоретичних положень навчальної дисципліни та формує вміння і навички їх практичного застосування шляхом індивідуального виконання студентом відповідно сформульованих завдань.

Практичні заняття проводяться в аудиторіях або в навчальних лабораторіях, оснащених необхідними технічними засобами навчання, обчислювальною технікою.

Перелік тем практичних занять визначається робочою навчальною програмою дисципліни. Проведення практичного заняття ґрунтується на попередньо підготовленому методичному матеріалі — тестах для виявлення ступеня оволодіння студентами необхідними теоретичними положеннями, наборі завдань різної складності для розв'язування їх студентами на занятті.

Вказані методичні засоби готуються викладачем, якому доручено проведення практичних занять, за погодженням з лектором даної навчальної дисципліни.

3.5.2.      Практичне заняття включає проведення попереднього контролю знань, умінь і навичок студентів, постановку загальної проблеми викладачем та її говорения за участю студентів, розв'язування завдань з їх обговоренням, зв’язування контрольних завдань, їх перевірку, оцінювання.

Оцінка, отримані студентом за окремі практичні заняття, враховуються при ставленні підсумкової оцінки з даної навчальної дисципліни.

Примірний план практичного заняття

• Організаційний момент.
  • Тема, мета, план і значення заняття.
  • Контроль вхідного рівня знань студентів.
  • Формування вмінь та навичок (практична робота).
  • Підсумковий контроль засвоєння матеріалу.
  • Підведення підсумків практичного заняття.
  • Домашнє завдання.

На кожне практичне заняття викладач розробляє інструкцію (за формою, що складається і для лабораторних занять).