ПРАВИЛА ПРОЖИВАННЯ В ГУРТОЖИТКУ

Поради першокурснику і не тільки…

Студент в «общазі» – одна з найкращих тем для анекдотів. Гуртожиток – це щось схоже на курс молодого бійця, це тест на кмітливість і комунікабельність, від успішного складання якого буде залежати, як студент проведе час під спільним дахом з купою незнайомих людей.

Щоб вижити в гуртожитку, треба знайти спільну мову з сусідами по кімнаті і блоку, інакше твоє життя може перетворитися на існування. Добре, якщо тебе поселять разом зі знайомими одногрупниками. Якщо ні – перше, чим тобі треба буде зайнятися, – це налагоджування дружніх контактів з новими сусідами. Адже тепер саме вони ділитимуть з тобою радощі (складання першої сесії) та печалі (сота невдала перездача), бідність і багатство (стипендія), поки диплом не розлучить вас. Тож постарайся проявити весь свій шарм. Якщо в тебе вийде, – ти матимеш незамінних друзів, які поділяться з тобою останньою сосискою і свіжонаписаним конспектом. Якщо ні – можеш набути ворогів, які будуть брати твої речі і заважатимуть спати.

Не менш важливо подружитися і з комендантом гуртожитку, вихователем та психологом. І всіма черговими, які чергують на вахті. Коменданту краще мило посміхатися і не потрапляти на очі. А от ключ до серця Чергових – просто людське ставлення – нормальне і уважне. Люди це люблять.

Коли з продуктів – тільки засушена цибулина, а з чистих речей – одна шкарпетка, дуже хочеться, щоб поруч опинилася мама, яка нагодує, попере і обігріє. Стоп! Не забувай, що ти сам собі господар і маєш не тільки свободу, а й обов’язки. Доведеться виділити день для прання, купувати продукти. Можна домовитися із сусідом по кімнаті – прибирати та готувати по черзі.

Може здатися, що підготовка до пар у гуртожитку – це убивство. Але насправді це тільки здається. Трохи кмітливості – і ти зможеш одним оком дивитися телевізор, іншим – у книжку та ще й розмовляти по телефону. Спочатку буде несила звикнути до шуму. Тому застосуй хитрощі: коли сідаєш за домашку, натягни на вуха навушники, ввімкни розслаблюючу музику. Це не буде відволікати від навчання. А ще краще вчити, усамітнившись в кімнаті самопідготовки, в читальному залі бібліотеки, на сходових клітках. А влітку – на лавочці в парку.

Головне – все-таки приділяти більше уваги навчанню. Як би не вабив запах свободи, не забувай, що ти приїхав учитися, а не влаштовувати шалені вечірки щодня. Тому дуркувати можна, але в міру. І не забувай, що в гуртожитку не можна пити, бити вікна, псувати чиєсь майно і т. д.

Врешті, кажуть, що справжнім студентом можна стати, тільки поживши в гуртожитку. Але з цим важко погодитися, бо кожному хочеться мати окрему кімнату і дбайливу маму поруч, яка завжди допоможе. Тому пам’ятай: справжній студент – це той, хто вчиться, мріє, будує плани на майбутнє, знаходить друзів, мужньо долає перешкоди і постійно вдосконалюється. І неважливо, де він проживає.

Буде важко – звертайся до психолога коледжу!