КРУГЛИЙ СТІЛ «АКТУАЛЬНЕ МИНУЛЕ. УКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО І ПОДІЇ НОВОЇ ТА НОВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЗБЕРЕЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ»

26 червня в комунальному закладі «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради м. Дніпра відбувся круглий стіл «Актуальне минуле. Українське козацтво і події нової та новітньої історії України в контексті збереження національної пам’яті».
У його рамках була проведена презентація видання «Місто Конотоп у матеріалах Генерального Опису Лівобережної України 1765–1769 років». До презентованих перших двох книг уже другого тому книжкової серії «Спадок Гетьманщини. Конотопщина козацька» увійшли документи, що стосуються козацької старшини, духовенства та рядового козацтва.
В онлайн-форматі у заході взяли участь заступник голови БФ «Спадок Гетьманщини» Аліна ІВАЩЕНКО та викладач історії КОНОТОПСЬКОГО ІНДУСТРІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ СУМДУ (КІПТ), кандидат історичних наук Віталій ХОМЕНКО, який ознайомив присутніх зі змістом, особливостями та специфікою перших книг серії, коротко охарактеризував опубліковані джерела, окремо зупинився на важливості презентованих книг для генеалогічних досліджень.