Лабораторія Випробування будівельних матеріалів

Лабораторія «Випробування матеріалів» служить для проведення лабораторних робіт з «Будівельного матеріалознавства» зі студентами спеціальностей «Будівництво та цивільна інженерія», «Професійна освіта. Будівництво». Лабораторія повністю задовольняє потреби навчальної програми дисципліни, має необхідне обладнання, стенди, технічні засоби навчання, обчислювальну техніку, необхідну наочність, інструктивно-методичний і роздатковий матеріал, що забезпечує проведення занять на достатньому методичному і технічному рівні. Під час проведення лабораторних робіт студенти знайомляться з властивостями будівельних матеріалів, самостійно виконують досліди та підрахунки, що безумовно поглиблює знання з дисципліни.

За навчальною програмою виконуються наступні лабораторні роботи:

• Визначення середньої щільності (густини) зразків будівельних матеріалів різної форми (правильної, неправильної, сипучих матеріалів);
  • Визначення дійсної щільності, пористості і водопоглинання будівельних матеріалів;
  • Оцінка якості і визначення марки цегли;
  • Дослідження властивостей гіпсу. Визначення марки гіпсу;
  • Дослідження вапна. Визначення швидкості гасіння вапна;
  • Випробування портландцементу.

Лабораторія забезпечена інструкціями з лабораторних робіт, зразками матеріалів, приладами: пробірками, мірними ємностями, електронними та важелевими терезами, штангенциркулями, а також необхідним обладнанням: віскозиметр Суттарда, прилад Віка, твердоміри, маятниковий копер, гідравлічний прес, муфельні печі.