Гуртожитки

На балансі ВСП «Конотопський індустріально-педагогічний фаховий коледж СумДУ» перебувають два гуртожитки на 540 місць, що розташовані на території коледжу за адресою: Сумська обл., м. Конотоп, вул. Миші Немолота 12.

Гуртожитки призначені для проживання на період навчання іногородніх студентів, абітурієнтів під час вступних випробувань.

Будівлі гуртожитків коледжу мають 5 поверхів і побудовані за принципом блочної системи, у кожному блоці 4 кімнати. Студенти проживають у двомісних та тримісних кімнатах. Кімнати укомплектовані необхідними меблями: ліжками, шафами, тумбочками, столами та стільцями.

На кожному поверсі є кухня з електричними плитами, санвузли та умивальники. У кожному із гуртожитків є душові кімнати, у гуртожитку №2 міні-пральня.

Для навчання та проведення дозвілля в гуртожитках проведений Інтернет, є кімнати самопідготовки та кімнати відпочинку, в яких проводяться виховні заходи, вечори відпочинку.

Керівництво коледжу проводить постійну роботу щодо покращення умов проживання студентів у гуртожитках.

Систематично проводяться рейди-перевірки санітарного стану кімнат і місць спільного користування, а також дотримання студентами гігієнічних норм. На екранах чистоти виставляються оцінки, на основі яких проводиться конкурс на кращу кімнату гуртожитку.

Студенти коледжу 100% забезпечуються гуртожитком.

Виховна робота в гуртожитках є невід’ємною складовою виховного процесу, який здійснюється в коледжі. Вищим органом студентського самоврядування в гуртожитках є Студентські ради гуртожитку № 1 та гуртожитку № 2.

Вихователь контролює та забезпечує дотримання мешканцями гуртожитку №1 та № 2 Положення про студентський гуртожиток та Правил внутрішнього розпорядку у гуртожитках коледжу.

Робота зі студентами починається з моменту їх поселення.

Приділяється максимальна увага щодо якнайшвидшої їх адаптації до нових умов проживання, дотримання правил внутрішнього розпорядку, формування смаку щодо створення затишку та впорядкування інтер’єру кімнати.

Організовано змагання за кращий поверх, кращу кімнату гуртожитку.

Студентські ради вирішують також питання організації змістовного проведення студентського дозвілля, сприяють діяльності клубів за інтересами.

Для мешканців гуртожитків організовуються різноманітні конкурсні програми, вечори відпочинку, зустрічі із фахівцями.

Щоденно студентів в гуртожитках відвідують чергові викладачі, які допомагають в організації правильного розпорядку дня, слідкують за дотриманням санітарних норм в кімнатах.

Найкраще реалізуються завдання виховного характеру в тісній взаємодії вихователя та батьків.

Вихователь не лише ознайомлює батьків з побутовими умовами в гуртожитку, аналізує поведінку своїх підопічних, але і проводить з ними індивідуальні бесіди.

Проводиться робота по профілактиці правопорушень, запобіганню шкідливим звичкам, рекомендації по подоланню конфліктних ситуацій, вихованню культури поведінки в суспільстві і студентському середовищі.

Особлива увага звертається на студентів-сиріт, напівсиріт, з малозабезпечених сімей.

З ними постійно проводяться індивідуальні бесіди на різну тематику, вони знаходяться під постійним педагогічним контролем.

З метою формування потреби у здоровому способі життя залучає мешканців гуртожитку до занять фізичною культурою та спортом, проводила змагання з волейболу між командами хлопців і дівчат.