Міському Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 20 років!

  20rokivНапередодні святкування дня соціальних працівників у малому залі засідань Конотопської міської ради зібралися люди, що так чи інакше причетні до надання соціальних послуг в громаді. Зібрали таке товариство працівники Конотопського міського центру соціальних служб для молоді, які цього року ще й святкують 20-річчя з дня свого заснування.

  На зустрічі з справжніми друзями Центру, його директор, Комар Ірина Ігорівна, привітавши учасників розповіла присутнім про основи функціонування і діяльності Центру. Зокрема, Ірина Ігорівна зупинилася на тому, якими є завдання діяльності ЦСССДМ, на кого спрямована робота Центру, яким чином працівники цієї установи надають соціальні послуги.  Також директор Центру ознайомила присутніх з проектами і програмами, за яким працює центр, більшість з них мають соціально-профілактичну спрямованість задля попередження негативних соціальних явищ у життєдіяльності громади. Зокрема це: сімейний клуб «Щаслива родина»; школа відповідального батьківства (на базі жіночої консультації) ; школа волонтерів; програма адаптації випускників інтернатних закладів до самостійного життя; соціально-виховна програма для підлітків та молоді, схильних до правопорушень; Клуб прийомних сімей; інформаційно-просвітницькі заходи протидії торгівлі людьми (на базі Центру зайнятості); корекційно-розвивальна програма «Індивідуальність». А ще - популяризація здорового способу життя, профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі, робота в літніх оздоровчих таборах. Новим проектом, що буде втілено у найближчому майбутньому є програма соціальної реабілітації «12 кроків до життя», що розрахована на осіб, які мають алкогольну залежність. 

  Після виступу директора, до розмови з присутніми долучилася фахівець центру, Шевчук Неля Михайлівна, яка звернула увагу присутніх на те, що всі, хто надає соціальні послуги в нашій громаді. Це люди, які дійсно змінюють історію – лідери громади. Це - працівники різних соціальних служб та недержавних організацій, волонтери, яким не байдужа доля людей, що опинилися в складній життєвій ситуації.

  Далі Ірина Ігорівна згадала і подякувала всім тим, хто співпрацював з ЦСССДМ протягом всіх років його існування. Це волонтери, багато з яких тепер вже мають власні громадські організації, що продовжують надавати соціальні послуги громаді; спеціалісти різних державних і комунальних закладів, без співпраці з якими не можливо було б вирішувати проблеми клієнтів Центру (відділ освіти Конотопської міської ради, ЦРЛ, управління соціального захисту населення, Служба у справах дітей, сектор ювенальної превенції, центр безоплатної правової допомоги; недержавні організації (БФ «Серця Любові», БФ «Відень», ГО «Новий час», ГО «Нове життя», ГО «Діамант», ГО «Батьківський дім» та ін.), вищі навчальні заклади (Індустріально-педагогічний та Політехнічний технікуми, медичне училище), школи міста та заступники з навчально-виховної роботи цих закладів.

  Конференція завершилася запрошенням до подальшої співпраці та словами щирої вдячності від представників вищеперерахованих організацій за плідну співпрацю і розуміння з боку всіх працівників центру.

  Можливість побувати на такому заході дала можливість побачити систему дій щодо надання соціальних послуг у громаді нашого міста та роль Конотопського міського ЦСССДМ в об’єднанні цілої низки установ і закладів, а також окремих фахівців задля найголовнішого – допомоги у вирішенні проблем окремої людини, вразливих соціальних груп та громади в цілому.  Щодо нашого навчального закладу, то окрема гордість з’явилась за те, що саме наші студенти були учасниками Школи волонтерів та долучалися до реалізації Програми соціальної адаптації випускників шкіл інтернатів до самостійного життя. Наші студенти отримують інформаційну допомогу та підтримку при проведенні наукових досліджень та написанні на їх основі курсових робіт, щороку проходять технологічну практику в Конотопському міському ЦСССДМ. Минулого року, на базі нашого закладу також відбувались заняття школи дошлюбних стосунків «Архітектори сім’ї».  Сподіваємося, ця співпраця продовжуватиметься і надалі. Зі свого боку - долучаюся до привітань та слів вдячності з нагоди ювілею Центру та Дня соціального працівника. Життєвої наснаги! Творчості! По більше однодумців, які сповідують цінності гуманності та милосердя і роблять нашу громаду кращою! З Днем соціального працівника!

Підготувала: волонтер КмЦСССДМ, голова ц/к соціальних дисциплін Сивець М.О.  

Контактні дані

Україна, Сумська область, місто Конотоп, вул. М.Немолота, 12

  • Факс: 8 (05447) 2-62-52
  • Директор: 2-34-30
  • Поштовий індекс: 41600
  • E-mail: knkipt@sm.ukrtel.net
Яндекс.Метрика
Top